Přinášíme vám (pozitivní i negativní) zkušenosti z každodenního dlouhodobého používání Kindle 3G.
Byl jsem několikrát žádán o jakési „vyhodnocení“ mých dlouhodobých zkušeností z používání Kindle. Ve formě otázek (většinou skutečně položených) a odpovědí se pokusím pokud možno objektivně popsat, jak Kindle používám, které z triků a tipů používám, které naopak nikoliv, co mi dříve vadilo a nyní už jsem si za těch více než 7 měsíců používání Kindle zvykl a na co naopak nikoliv.
Jak často Kindle používáš a k čemu?
V prvé řadě – Kindle používám skutečně denně. Čtu na něm veškerou beletrii, používám jej i v zaměstnání pro čtení zkonvertovaných dokumentů. Cestou do práce čtu většinou denní tisk (iDnes ze 6:00 a Aktuálně, případně v pátek VTM). Občas se dívám i na internet (hlavně na zpravodajství a email), stahuji dokumenty a knížky z Dropboxu . Časově veškeré aktivity, kdy mám Kindle zapnutý – ve všední den v průměru tak 3 hodiny denně, o víkendu tak hodinu – dvě. Když jsem byl doma nemocný, tak to bylo více než 5 hodin denně, při cestě vlakem do zahraničí jsem si četl po cestě tam více než 6 hodin, po cestě zpátky tak 4 hodiny (zbytek času jsem psal tento text).
Co výdrž, jak často v reálu nabíjíš?
Jednoznačně po zaběhnutí baterie a omezení on-line režimu na minimum to je i přes uvedené časy čtení jednou za 12 až 15 dní. Nečekám, až se Kindle sám vypne, dobiju někdy během dne, kdy se začnou objevovat výzvy k dobití i při off-line režimu (spíš ale v noci na následující den). V práci nabíjím přes micro USB kabel, doma nejraději používám dodanou americkou nabíječku s redukcí, takto nabitý Kindle vydrží subjektivně déle.
Jak hospodaříš s místem v Kindle, jak tam nahráváš knihy a dokumenty?
V Kindle mám přes USB nahráno cca 300 knížek, o kterých jsem si myslel, že je budu chtít nejprve přečíst (a postupně některé z nich také „učítám“). Na jednom účtu na Dropboxu mám knížky a dokumenty zkonvertované do formátu mobi, pokud některou z nich chci přidat, stáhnu si ji on-line. Přesto se mi stává tak dvakrát týdně, že si chci do Kindle nahrát nový dokument či knížku. Kindle kvůli tomu obvykle nepřipojuji, ani nic nekonvertuji, ale soubor v doc či docx si prostě pošlu do Kindle přes amazonní účet a asi do dvou minut mám soubor zkonvertovaný vKindle (pokud nejsem v dosahu wifi, tak stažení přes 3G trvá o něco déle a chce to pár aktivních úkonů, do pěti minut se ale i tak vejdu). Pouze větši množství dokumentů si nahrávám do Kidle přes USB (pro konverzi v takovém případě používám Calibre, pokud je soubor v doc, prostě si ho přehraji jako rtf a konvertuji přes Calibre). Protože mám v Kindle permanentně 5 velkých katalogů v pdf, volné místo se pohybuje jen kolem 1,6 GB. Beletrii mažu z Kindle hned po přečtení (pokud bych ji potřeboval, mám ji vždy po ruce na Dropboxu), pracovní dokumenty mažu taky, jen ne úplně hned, ale třeba za týden – také je mám obvykle někde v doc nebo v pdf k dispozici. Vyhledávání je celkem svižné, soubory s indexy jsem promazal zatím jedinkrát, když jsem dost zásadně obměnil a promazal nahrané knížky (původně jsem jich tam měl cca 1200 a volné místo v paměti tak 300 MB).
Jaký alternativní software používáš? Je nutný jailbreak?
Mám nahraný jailbreak pro verzi 3.1, screensaver, physkeyb a keybru, FBReader. Nutností je pro mě zejména physkeyb (nebo keybru), prostě podpora psaní českých (a dalších) znaků. Díky ní se dá použít skvělé vyhledávání na Kindle v češtině ale i např. v rusko-českém slovníku. Mám vKindle nahraný i MPlayer a USBnetwork (pro jistotu, kdyby se něco sesypalo), ale prakticky je nepoužívám. Také jsem si nahrál české prostředí, nutné to pro mě není, je to ale hezké (a někomu se to může skutečně hodit). Jinak mám samozřejmě nahraný jako defaultní anglicko-český slovník. Takže jailbreak zatím zejména pro pohodlnou práci s českou diakritikou nutný je (pro pouhé čtení knížek v češtině však nutný samozřejmě není).
Jak je to s těmi soubory pdf, skutečně se dají na malém displeji Kindle 3 číst?
Kupodivu dají lépe, než jsem čekal. „Na míru“ vyrobené pdf soubory pro šestipalcovou čtečku se čtou na Kindle výborně. A ve velkých profesionálně vyrobených pdf katalozích se dá vyhledávat celkem dobře, stačí určitý grif a je to rychlejší než na Acrobat Readeru na počítači. Ovšem číst na Kindle časopis v pdf, nebo syrový sken beletrie ve formátu A4, je docela utrpení. To se ale čte často špatně i na monitoru počítače. Lepším řešením pro takové soubory jsou buď Kindle DX, nebo spíš nějaký deseti (a více) palcový tablet.
Je do Kindle skutečně třeba dohrávat FBReader?
Vlastně není. V praxi ho používám mnimálně, stejně všechny knížky, které jsem měl v pdb či v epub, jsem už dávno převedl do txt a nahrál do „public“ složky na Dropboxu. Ale několikrát za měsíc FBReader přeci jen zapnu (hlavně kvůli několika informačím souborům v rtf a epub, které mám v Kindle nahrané). Mazat ho nehodlám, bez FBReaderu se ale dá docela dobře žít. Tím vlastně odpovídám na další otázku, zda v praxi vadí malá podpora formátů – vlastně překvapivě až tak moc nevadí. Musíte ale počítat s konverzí, a to samozřejmě otravuje.
Hraješ na Kindle vestavěné či jiné hry?
Ne. Stejně tak nepoužívám prohlížeč obrázků a vlastně ani skryté funkce kalkulačky. Vlastně ani MP3 přehrávač či dohraný MPlayer. Vše funguje na mobilu lépe.
Je absence slotu na SD kartu problém?
Docela je. Chtěl bych ho tam. Na nějaké 16GB kartě bych měl nahrány všechny knížky a dokumenty a nemusel bych řešit velikost volného místa Dropboxu resp. přepínání mezi účty apod. Absence SD karty je tak jeden z nejvážnějších nedostatků Kindle. Jsem přesvědčen, že moje příští čtečka mít SD kartu zase bude.
Co chybějící adresářová struktura a kolekce?
Z počátku mě to štvalo (hlavně u předchozí čtečky Sony PRS-600). Teď jsem si zvykl, neřeším to. Jen by se hodily aspoň „podkolekce“. Zásadní problém to ale není. Když má někdo v Kindle 30 knížek, kolekce ani nepotřebuje. Já jich tam má 300, asi 9 kolekcí a z toho jednu typu „právě čtu“ a zásadní problém nemám. Ale je pravda, že jsem se naučil pracovat s vyhledávačem, který vše velmi urychluje (což pro zadávání českých znaků vyžaduje jailbreak – viz výše).
Co laciný obal z DX, drží?
Ano, jsem spokojen. Chrání dobře a pořád vypadá dobře. Použitá koženka je poměrně kvalitní.
Čteš i v noci?
U Kindle 3 platí, že na čtení na něm stačí tolik světla jako na čtení z papírové knížky (možná i méně). Takže klidně čtu i při relativně malém osvětlení. Pokud je třeba, vytáhnu „dvoukrkkou“ baterku s klipem, která zajistí perfektní čitelnost celého displeje, a je to pohoda. Zkoušel jsem číst i na sedmipalcovém tabletu s nočním módem, samozřejmě to jde. Ale je to už skutečně krok zpátky. Ze čtení e-inku vůbec nebolí oči, z tabletu či z mobilu v noci ano.
V anketě o nedostatcích Kindle píšeš, že se i u Tebe objevila vlasová trhlinka na povrchu. Jak moc to je vážné,co si o tom myslíš?
Ano, po čase objevila vlasová trhlinka na plastu u pravého dolního rohu displeje. Je dlouhá asi 6 mm a kdybych nevěděl, že jí mám hledat, tak bych si jí dosud asi vůbec nevšiml. Zatím ničemu nevadí. Je to ale jen dokladem toho, že nízká cena přístroje je vykoupena i méně kvalitními plastovými materiály. Nevím o tom, že by obdobnými neduhy trpěly třeba kovové (a tedy i dosti drahé) čtečky od Sony.
Koupil by sis Kindle 3 i dneska?
Upřímně – nevím. Obyčejný Kindle 3 možná ne. Kdybych nechtěl internet zdarma, tak bych asi poohlížel spíš po Sony PRS-650. Záleželo by ale samozřejmě na aktuální ceně. Ovšem celosvětové připojení na internet zdarma je pro mě opravdu velké plus, takže u mě by to zřejmě i dneska vyhrál Kindle 3G. Doufám, že mi Kindle ještě tak rok vydrží a že se pak budu moci rozhodovat svobodněji a že bude na trhu více čteček s minimálně tak skvělým displejem, jako má Kindle 3.
Jak by tedy měla podle Tebe vypadat ideální čtečka na bázi e-ink, když Ti je i Kindle málo?
Rozhodně by měla mít minimálně stejně kvalitní e-inkový displej, jako má Kindle 3, to bez diskuse. Měla by umožňovat přístup na internet přes wifi i přes sítě 3G (ideálně zdarma). Tyto dvě podmínky zatím můj Kindle 3G splňuje. Dále by měla být ale lépe provedena – z kovu či alespoň z kvalitních plastů (což už Kindle není). Pro mě ideální čtečka by měla mít rozhodně i podporu paměťových karet, neškodila by větší podpora formátů (ideálně kromě mobi, pdf a txt i epub, rtf, doc, docx, xls, xlsx) a měla by mít také editační mód, ve kterém by se daly opravovat chyby přímo v textu (teď nemyslím jen na e-booky, zabudovaný spreadsheet kompatibilní s excelem by třeba vůbec neškodil). Je otázkou, jestli je nutný dotykový displej, ale asi by také neškodil (pokud by byl řešen obdobně jako u Sony PRS-650). Také bych uvítal plnou podporu češtiny (včetně psaní českých znaků na české QWERTZ klávesnici). S tím souvisí hardwarová klávesnice – já bych ji chtěl, ale měla by být větší a tedy pohodlnější než u stávajících Kindlů a měla by mít také pět řádků (třeba něco jako vysouvací klávesnice á la Nokia N810, ta mi docela vyhovuje). Možná by to ale mohla vyřešit i dobrá softwarová klávesnice (něco ve stylu Androidu 2.2 či ještě lépe 3.0 a rozhodně lepší než je u Sony PRS-600). Do budoucna by měla pro mě ideální čtečka samozřejmě podporovat i barevný e-ink.
Pozn.: Ty věci, které mi u Kindle chybí, v postatě všechny zvládají i stávající tablety na bázi Androidu (také jeden mám). Jako čtečka e-knížek mají ale jednu velikou chybu – nemají e-ink! Tedy žádné iPady, Samsungy, Archosy či čínské androidí no-namy doporučit na čtení knížek nemohu. Podle mě v současnosti kvalitní e-ink nemá pro čtení e-books alternativu.
Zkušenosti pochází od uživatele Xlendi z E-Book fóra.
Komentáře (38)
Díky za pohled z druhé strany. Pro mne jako vlastníka Kindlu je samotný „přístroj“ docela nezajímavý a hlavní pozitiva vidím v Amazon storu a integraci služeb. Ta možnost mít takřka veškerou literaturu dosažitelnou díky 3G prakticky kdekoliv je úžasná. Proto je pro mne překvapení hodnotit Kindle jako čtečku a ne jako službu.
píšete, že Kindle 3G má podporu internetu zdarma. Neúčtuje si Amazon za prenos cez 3G poplatky? (minimálne to tak bolo, nie?)
Amazon účtuje poplatky za přenos dokumentů do čtečky prostřednictvím sítě 3G. Jestliže si dokumenty zašlete na free variantu emailu kdy dokumenty se stáhnou pouze tehdy když se připojíte k WiFi tak neplatíte nic. Prohlížení WWW stránek je zdarma jak přes WiFi tak i síť 3G.
Co nejvíce oceňuji na Kindlu je jeho propojení na Whisper net a na obchod Amazonu s jeho neskutečným výběrem (anglicky). Poslat si něco do čtečky mi nadmíru vyhovuje a přijde mi to jako hlavní klad. Navíc s tím, jak se na to nabalují další služby typu novinové zpravodajství, to dostává další rovinu. Čtečka jako taková mi přijde výborná, resp. nenašel jsem na ní nic, co by mi vadilo. (Po nějakých softwarových úpravách) Tedy kromě jedné věci – žádné podpory epubu. Ta fakt mrzí. FBReader jsem nezkoušel. Umí epub s DRM?
Bohužel z popisu Kindle na webu Amazonu se mi nepodařilo pořádně vyčíst že procházení webu přes 3G je i mimo USA zadarmo. Pokud to tak je, je to super zpráva, jen ji ověřit.
SD karta nechybí, je to prostě čtečka e-booku a ne tablet. A kdyby ten slot na SD kartu Kindle měl, k čemu by ti byl ? Kindle neumí normálně adresářovou strukturu, přehrávač mp3 není žádný zázrak a pokud se toho nahraje hodně čtečka dlouho indexuje obsah což se projeví tím, že se čtečka zasekává, úplně zasekne a nebo jen usilovnou činností vybije baterku. 16 GB souborů ? no popravdě nechtěl bych tím listovat to by bylo několik tisíc obrazovek jen listování v názvech dokumentů.
Také mám 3G verzi internet je zdarma a jsem spokojený. Akorát facebook.com mi vždy zasekne čtečku a proto je lepší chodit přes m.facebook.com
Ale kdo si koupil čtečku sám přímo z USA před 1.4. tak ji pořídil za velice dobrou cenu 139 USD (wi-fi) což je asi 2.300 kč ale popravdě pokud bych ho měl kupovat za 4.500 Kč jako se prodává u nás tak bych si jej asi nekoupil.
A ještě bych chtěl dodat důležitou věc. 3G verze Kindlu se nepřipojuje k internetu přímo, všechna data se přenášejí do USA a teprve tam se připojuje k internetu, takže se Kindle z venku jeví jako by byl v USA. Některé stránky s tím mají trochu potíže – nevydrží třeba přihlášení. A asi tím trpí i rychlost internetu i když jsem připojen na 3G sít rychlost je „jen“ 150-200 kb/s mám už Kindle 3G přes půl roku a zatím jen jednou jsem musel přes skryté menu znovu nastavovat mobilního operátora – Kindle byl najednou bez signálu, ale je to snadné menu je přehledné. Jde se připojit na 02 a Vodafone s T-Mobilem asi nemají v Česku smlouvu.
Doporucuji na Kindle hlinikovy obal kupoval jsem ho na aukru,je skveli,cestuji az moc a obaval jsem se ze me popraska v batohu,nekdy i na nem spim :))(na batohu).
Mne tedy hodne chybi cisla stranek. Je to nejak vyreseno ?
Četl jsem, že u novějších knížek přes Amazon už je možné listovat podle čísel stránek z papírového originálu.
Číslování stránek už funguje od firmware 3.1 číslovat umí i program Calibre, takže i vaše pirátské ebooky mohou a mají čísla stránek.
Kindle čtu každý den. Hodil jsem si tam češtinu. Posílám si tam idnes, novinky, aktuality a vtm. Občas si pošlu něco přes „káčko“. Knihy čtu víc než předtím. Pdf nejsou problem. Knihy sosám z xtrancu. Obal mám z DX, jsem spokojen. Baterie vydrží cca týden.
Kindla mám už od září (aspoň myslím) a načteno mám celkekem dost.
Jelikož je to moje první čtečka, nemůžu moc porovnávat… Nicméně pro svůj účel který byla vyrobena, naprosto plnohodnotně postačuje a za tu cenu super! Jen se vyplatí investovat do kvalitního pouzdra, ne nějakého čínského šmejdu z DE, je to dáno křehkostí… Nenapadá mě nic, co bych měl vytknout. Mám kindla wifi a naprostá spokojenost, koupil bych si ho znova.
(chápu, že nějaké funkce někomu můžou chybět, ale na to jsou jiné přistroje, kindl je čtečka…)
Jako autor původní textu (který byl zde s mým souhlasem přetišten) si dovolím pár poznámek k diskusi:
Ano, potvrzuji, že procházení webu je u 3G verze (zatím) zdarma i v Evropě. Je to velmi užitečné a za těch 50$ rozdílu to rozhodně stálo. Jasně, že to na webu nemají jasně. Že to bude fungovat vždy Amazon nezaručuje a na zahraničních fórech se objevují i signály že někde (např. někde v Německu a u některých variant Kindle 3G) již surfování zdarma nefunguje (pustí Vás to jen na Wikipedii a do shopu). Ale pomůže prý jen změna doručovací adresy na Amazon.com třeba na britskou nebo českou. A navíc – není to ani v tom Německu plošné, spíš mi to připadá jako jakési testování, jak na to majitelé Kindle 3G budou případně reagovat. Ale jako signál to varovné je, Amazon nás může od netu zdarma prostě odstřihnout, v podmínkách to má.
Jedinou „funkcí“, která mi u Kindle 3G opravdu dost chybí, je ta chybějící SD karta. Nesouhlasím s tím, že ve čtečce být nemusí. Je to mínus a chápu, když si kvůli tomu někdo Kindle 3 nekoupí. A až bude pearl e-ink třetí generace ve všech čtečkách, tak bude muset Amazon hledat jinou konkurenční výhodu a věřím, že nějaký „Kindle 4“ mít slot pro SD karty bude.
ahoj, koupil jsem si nyní amazon kindle 3 a zkoušel jsem stáhnout nějaké knihy z palmknihy.cz. sStáhnul jsem formát MOBI a zjistil jsem, že to nějak špatně podporuje české znaky hlavně háčky atd… tak jsem stáhnul formát MOBI UNICODE a vypadá to v pořádku. Chci se zeptat zda tedy kdekoliv budu cokoliv stahovat zd amusím mít pouze formát MOBI UNICIDE. a dále se chci zeptat zda existuje nějaké třeba výměné fórum nebo tak něco kde by se dalo pozhánět nějaké knihy v češtině. Díky moc – začínám
Pro znaky mimo US ASCII kód je potřeba kódování UTF-8. Tedy ano — vždy musíte zvolit UNICODE variantu (termín UNICODE v tomto kontextu není asi moc vhodný, protože pochybuji, že Kindle umí třeba UTF-32).
To co pise Polinius plati pro americkou verzi. Verze pro evropu se pripojuje do Irska.
Ktoré súbory sú indexovacie? Kedy je vhodné ich mazať? Keď som dal jailbreak + češtinu + screensavers, tak sa mi zdá, že čítačka spomalila… Ďakujem za odpoveď.
Kindla 3G mám už přes půl roku a co mě vyloženě štve je vynucená aktualizace firmware ze strany Amazonu! Neptají se, jestli chcete nový FW nebo ne, prostě vám ho tam pošlou a trhněte si. Nikdo se vás neptá, jestli vám současný stav vyhovuje nebo ne – např. ve verzi 3.1 odstranili „progress bar“ v dolní části a ještě něco … Co když právě tohle chci a o další (pro ostatní užitečná) vylepšení nestojím? Co když se Amazon rozhodne, že nám tam nainstaluje třeba zobrazování reklam po každé stránce? Nebo menu v šílených piktogramech? Děkuju nechci! Vyladil jsem si svou verzi, jsem s tím spokojenej a o jakékoli aktualizace nestojím!
A odpověď z Amazonu? „Rozumíme vašemu požadavku – v takovém případě se nepřipojujte k internetu, protože jinak se vám nový FW nainstaluje automaticky“!!! No to je na ránu! Samozřejmě, že se chci připojovat k internetu! A ten slavný a vyhlášený support Amazonu jakékoli mé další dotazy a snahu najít řešení naprosto ignoruje.
Aby nedošlo k omylu, samozřejmě, že automatický update na nejnovější verzi FW je užitečná věc, ale uživatel musí mít právo si to zakázat!
BTW, zatím jsem pořád na verzi 3.0, když připojím Kindla k PC, v rootu smažu stažené soubory upgradu, pokud tam zase jsou. Je to vopruz … A občas se mi i pokus o ten upgrade spustil (jak známo, Kindle se klidně i restartuje sám ze své vůle(!)), ale díky jailbreaku a dalším doplňkům se ten upgrade nezdaří.
Až si někdy najdu čas, asi si to všechno na verzi 3.1 přeinstaluju, ale zatím tu potřebu vyloženě nemám …
Za 114 babek proste nema konkurenci. Ikdyby mely vsechny ostatni ctecky stejne parametry a cenu, tak uz jenom kvuli Whispernetu nema Kindle v soucasne dobe konkurenci.
Navic mi B&N neprisel nic extra (a pry ma / mel problem s cestinou) a SONY je draha a nenabizi nic navic (dotykac u ctecky nepotrebuju).
Ahoj, s Kindlem 3 wi-fi začínám a jsem mimo dosah wi-fi. Doufala jsem, že bude možné se zaregistrovat přes PC, ale zatím se mi to nepodařilo. Je opravdu nutná registrace jen přes wi-fi?
Ahoj, chcem sa spýtať, či niekto máte verziu za cenu 114 USD? Uvažujem nad jej kúpou, ale stále sa neviem rozhodnúť… Čo všetko sa dá robiť s internetom (keď už ho tam budem mať free) na Kindle?
Kindle 3G je čtečka se skvělým displejem. Ale je to čtečka! Pokud ji chcete na internet, zapomeňte. To umí jakýkoliv tablet či smartphone lépe. Jinak s internetem na Kindle se dá dělat v podstatě pouze to, že je použitelný na běžné prohlíšení stránek (čím míň grafiky, tím líp, ideální jsou mobilní verze stránek), dá se s ním vyřizovat pošta přes některé freemaily (třeba přes m.seznam.cz), dají se přes 3G stahovat knížky v mobi nahrané na cloudu – já používám Dropbox. Nefunguje samozřejmě flash (to ale neumí ani iPad), přehrávání videa (logicky, jak by to vypadalo na e-inku), posleh on-line hudby z webu (tedy – s MPlayerem v hacknuté verzi to jde, mě to ale nezaujalo).
Tak potom brať 3G verziu je asi zbytočné… Dá sa nejak objednať verzia pre USA za 114 USD alebo je to nemožné, lebo stránka „nepustí“?
Mandy: Mam tu verzi za 114 babek. Co ches vedet? V CR ji ale asi nekoupis a ani ti ji z Amazonu do CR neposlou(?). Ja si privezl ze Statu.
Monroll: Normalne si pres net (PC) vytvor na amaznu ucet a tam si ctecku zaregistruj. Sparovat ji s uctem ale budes az po prvnim pripojeni pres wi-fi na ctecte.
Mám 3G verzi a moje zkusenost s internetem je dobrá – v Británii, Itálii a Chorvatsku fungovala dobře. Někdy, když hned po spuštění browseru chci zobrazit regulerní webpage (něco mimo Amazon nebo Wikipedii), tak se tomu nechce a spojení nelze navázat, stačí ale to „prošťochnout“ spuštěním Amazon Shopu, ten naskočí okamžitě a pak se vrátit do browseru a už to šlape. Těch 50USD se mi už vrátilo, když bych uvažoval, co by stály roamingový data.
A co se mi na K3 nelíbí?
1/ klávesnice – malý tlačítka s velmi nepohodlným promáčknutím, neviděl jsem na žádným jiným zařízení horší klávesnici 🙁
2/ organizace ebooků uvnitř čtečky – kolekce jsou nedostatečné, navíc se pořád mění pořadí s tím, že poslední otevřená věc se přesune nahoru a tak se to štosuje pořád dokola. Zcela nevyhovující.
Jinak plní svůj účel velmi dobře a jsem s ní spokojený.
to Lolak: takže pokiaľ si nechám verziu za 114 USD doniesť z USA, tak bude fungovať normálne, akurát bez tých reklám ?
Tak se koukám na ten svůj Kindle a co nevidím – tu trhlinu vpravo dole tam mám taky. Předtím jsem si ani nevšiml. Je malá.
Nejakým nedopatřením mi zmizela číselná lokalizace stránek. Nevíte někdo jak to tam zas dostat. Dik.
To Tomáš: to není nedopatření; tahle změna souvisí s aktualizací softwaru Kindle.
Choronzon: take jsem trhlinku objevil.
Nevite nekdo, zda se rozsiruje nebo hrozi nejake vetsi poskozeni?
Trhlinku v rohu jsem objevil po cca 4 tydnech používání v tvrdém obalu a za další 4 týdny sahala až k boku zařízení . Takže osobně v tom problém vidím. Poslal jsem to na raklamaci tak uvidíme.
Koupil jsem to pro čtení knih a tomu to také používám. 3G verze mi zaručí skočit na net v případě nouze a je to plně dostačující. Sklad knih z toho nedělám. Nemám iluze, že budu nějakou knihu číst více než jednou. Pokud budu potřebovat, pošlu si ji znovu přes kindle mail. Se čtečkou naprostá spokojenost a ideální partner do metra.
mandy: Jo, bude ti tu fungovat normalne. Dokud si ji nezaregistrujes, tak ti bude beha bez reklam, po registraci s reklamama. Ale ty nicemu nevadi (screensaver) a maly prouzek dole v hl. menu. Navic, ty reklamy jsou i zajimavy, skoda, ze hodne jich je jenom pro US zakazniky. Par bych jich i vyuzil a ctecku uz bych mel diky vsem tem ruznym slevam zadarmo 🙂
Mám kindle 3 3g
Problém, sekl se a nechce se zapnout. V počítači se hlásí jako „vyměnitelný disk“ a nejde otevřít.
Co mám dělat?
děkuji za reakce
Tak reklamaci vlasové trhlinky vyřešili dárkovým poukazem v hodnotě zařízení za který jsem si poříl nový a poté jsem starý poslal zpět Amazonu
Jenom doplňek: díky „Article mode“ se dají číst skvěle blogy či články na netu.
Dobrý večer,
mám nový Kindle 4 a je normální že při rozbalení jsem ho dal nabíjet. A bavil jsem se sním a jak jsem ho vytáhl z nabíjeni asi tak po 6 hod. tak baterka byla cela ale po chvilce mi trošku ubyla taky jakoby růžek.