Určitě jste již někdy potřebovali do své čtečky elektronických knih nahrát knihu nebo dokument, který jste měli ve formátu jenž vaše čtečka nepodporuje. A právě tento problém řeší párádní online aplikace (služba) s názvem CloudConvert. Tato služba podporuje více než 140 formátů dokumentů, které můžete různě převádět. Jde o audio, video, dokumenty, e-knihy, archívy, obrázky atd.
Pro nás je nedůležitější že tato služba umí převádět elektronické knihy a dokumenty různých formátů.
1. V online službě si vyberete soubor který chcete převést do jiného formátu, kliknete tedy na tlačítko Select files, dokonce můžete vybrat soubor z cloudového uložiště Dropbox nebo Google Drive.
2. dále si zvolíte do jakého formátu chcete dokument převést, v ukázce převádím dokument dokument-pro-prevod.rtf a mohu si vybrat s formátů pro el. knihy tedy (azw3, epub, lrf, mobi, oeb, pdb, txt) nebo běžné dokumenty (doc, docx, html, odt, pdf).
3. Vedle tlačítka Select formát je tlačítko klíčem, zde můžete specifikovat cílové zařízení pro které zařízení je dokument určen a dále změnit autora dokumentu a název. Když zvolíte například cílové zařízení Kindle Paperwhite a necháte si vygenerovat PDF, služba automaticky přizpůsobí dokument rozměru displeje čtečky a zvolí větší písmo, díky tomu bude PDF dokument lépe čitelný na displeji.
4. Jakmile máte vše nastavené stačí kliknout na velké červené tlačítko Start conversion, chvíli si počkáte než se váš dokument nahraje a následně proběhne konverze dokumentu. O dokončení převodu budete informování zelenou ikonou FINISHED a následně převedený dokument můžete stáhnout zeleným tlačítkem Download, který má opět rozšířené možnosti. Můžete vstupní nebo výstupní dokument převést do jiného formátu, případně získat QR kód jenž odkazuje na převedený dokument.
Služba CloudConvert je opravdu pecka a velmi dobře se používá, pro fajnšmekry nabízí i API pro převod dokumentů.
Nezapomeňte mi dát vědět jak se vám tato služba líbí a jestli je pro vás užitečná.
Komentáře (10)
Vyzera to super, diky za tip!
Dobry den, dnes jsem nahodou narazil na tyto bezvadne stranky o cteckach.
Zvazuju koupi ctecky amazon kindle paperwhite.
Ovsem mel bych dotaz ohledne parametru ctecky Kindle 5, je pravda, ze ve tme prectete uplny prd?
A dale by me zajimalo, ktery obal doporucujete k ochrane ctecky vzhledem k tomu, ze bych casto prenasel (cteni v autobuse atd..). Je Amazon Protect vhodny adept?
Predem dekuju za odpoved a preji mnoho navstevniku
ziccko:: Dobrý den, Kindle 5 nemá osvícení displeje, takže je jasné abyste si na něm něco přečetl musíte si posvítit stejně tak jako u běžné knihy. Takže buď využijete nějakou lampičku, nebo obal s lampičkou případně klasika lampička u postele či světlo v místnosti. Kindle Paperwhite disponuje osvícením displeje, takže toto nemusíte řešit. Osvícení displeje je super i při horších světelných podmínkách za dne.
Tělo čtečky vydrží mnoho a není tak důležité takže se spíše soustřeďte na koupi obalu, které má velmi tvrdou přední stranu jenž chrání displej čtečky. Čtečky nemají chráněný displej tvrdým sklem jako mobilní telefony nebo tablety, takže může snadno dojít k poškození displeje. Také se podívejte jak se pouzdro zavírá atd. Je lepší když má kvalitnější uzavírání aby se samovolně neotevřelo při nošení v batohu atd. a nedostal se nějaký předmět mezi obal a displej čtečky.
Nevím jaké pouzdro přesně myslíte, takže nedokážu adekvátně odpovědět.
Ještě upozoním z praxe na to, že ty „lepší“ obaly mají funkci „uspávání“ displeje – tj. při zaklopení (zavření) se automaticky vypne čtečka.
Dobrý den, můžu se zeptat, když konvertuji pro Kindle 3 (keyboard) tak nastavím jen Kindle nebo Kindle DX nebo Fire? Myslím coby cílové zařízení 🙂 Za případnou odpověď děkuji 🙂
Zdravím, cloudconvert jsem vyzkoušel a bohužel si úplně dobře neporadil s češtinou. Stejné soubory jsem správně převedl na http://www.online-convert.com/ Zkoušel jsem 3 knihy z PDB -> MOBI
Petr > to asi nebude tím, že by šlo o špatný náístroj ale o tom, že převádáte ze špatného formátu, pdb díky tomu, že jde o prehistorický formát nejspíše nebude ve správném kódování a tak je ta čeština domršená díky pdb, navíc pdb neiobsahuje žádné formátování a proto se nehodí po převod ani z tohoto hlediska
Dobry den, som novacik, co sa citacky tyka, mnohe veci som uz vyriesila, momentalne si vsak neviem dat rady s konvertovanim pdf do napr. mobi. ide o tot:
samotny pdf subor ma 14mb a prekonvertuje mi ho na takmer 60mg mobi, co uz neodoslem mailom. ako postupovat, nejaka vychytavka, co sa konvertovania tyka, alebo ako toto obist? dakujem.
Pro převod pdb do mobi v češtině se mi osvědčil program Calibre – má to jeden háček.
První musíte převést pdb do rtf! Pak smáznout knihu z knihovny Calibri a rtf otevřít ve Wordu. Najdete libovolný první znak, který převodník nezvládl (většinou je to nějaké to „ě“ nebo „ř“), přes Ctrl+F ho hromadně nahradíte za správné písmeno a uložíte. Tohle opravené rtf-ko znvu natáhnete do Calibri a převedete do mobi + uložíte (mobi samostatně) klidně rovnou do čtečky (dálkově nebo přes drát, to už je jedno).
Opravdu stačí jen jediné opravené (či nahrazené) písmeno a Calibri už si samo nastaví kódování. Výhodou je, že takto můžete hromadně převést i velkou hromadu pdb knih.
Jednoduší a zároveň spolehlivý způsob jsem zatím nenašel.
Pokud nevadí semo – tamo uteklé pésmenko (do 10ti ks v knize),tak je Calibri funkční při převodu přímo.Jen nezapomenout v nastavení vstupního formátu vybrat kódování cp1250