V pátek jsme vám v rychlosti představili novou čtečku Amazon Kindle (4), kterou je možné zakoupit na Amazon za 109$ a dnes vám přinášíme naši první videorecenzi této čtečky. Video recenze je dělána na koleně nemáme k tomu žádnou techniku, takže zvuk a zpracování žádná sláva, stejně tak nejsme profíci v přednesu .-), ale snad vám bude naše recenze přínosem při rozhodování jaký model čtečky Amazon Kindle zakoupit. Šlo nám hlavně o to představit nový model čtečky, jaké má parametry a srovnat jej se starší verzí Kindle 3 (současně Kindle Keyboard). Pro ty kteří raději dávají přednost psané recenzi přinášíme pár sepsaných postřehu o nové čtečce a její srovnání se starším modelem Kindle 3.
Videorencenze čtečky Amazon Kindle bez klávesnice za 109$
Po zhlédnutí recenze budeme rádi, když nám do komentáře pod článkem nebo emailu info@amazon-kindle.cz napíšete jak jste byli s naší recenzí spokojeni a co byste pro příště uvítali vylepšit.
Srovnání nové čtečky Amazon Kindle 4 se starším modelem Kindle 3 (Kindle Keyboard)
Nová čtečka Amazon Kindle 4 bez klávesnice je opravdu moc povedený kousek, je o 24 mm menší na výšku a o 9 mm užší, sice trošku ztloustla a to o 0,2 mm ale to je naprosto zanedbatelná změna. Její váha byla snížena o 71 gramů, takže váží pouhých 170 gramů. V ruce se drží stejně tak dobře jako starší model Kindle 3 a díky své váze ji ani skoro necítíte. Po designové stránce se nám nová čtečka líbí mnohem více, její šedá barva a menší zaoblení hran z ní dělá velice elegantní zařízení.
Stejně tak jako přední strana čtečky, tak zadní strana je zbarvena do šedostříbrné barvy a její povrch je trochu pogumovaný nebo hrubější aby čtečka neklouzala z ruky při jejím držení.
Dále na zadní straně čtečky jsou dvě kontaktní plochy, které budou složit pro přenos proudu z baterie do LED lampičky zabudované v obalu čtečky. Již nyní jsou na Amazonu k nahlednutí pouzdra pro tuto novou čtečku ve čtyřech barevných variantách s lampičkou i bez. Dostupné by měli být od 15 listopadu, zatím si jej můžete předobjednat.
Ovládání nové čtečky Kindle 4
Někdo by mohl říct, že ovládání nové čtečky bude mnohem komplikovanější, když nemá k dispozici klávesnici jako předchozí model, ale opak je pravdou. Nová čtečka má se k dispozici pouze pouze 10 tlačítek ale i přesto se ovládá velmi slušně. Po stranách jsou klasicky jako u Kindle 3 umístěny tlačítka pro přechod na další nebo předchozí stránku a pod displejem je k dispozici tlačítko pro přechod zpět, tlačítko pro zobrazení virtuální klávesnice dále vícesměrové tlačítko, tlačítko pro zobrazení nabídky tlačítko pro přechod na úvodní stránku s přehledem knih (HOME). Na spodní hraně čtečky je umístěné tlačítko pro zapnutí čtečky, nyní se čtečka zapíná pouze stisknutí tlačítka místo jeho posunu.
Jak se píše na virtuální klávesnici?
Nový model čtečky Amazon Kindle 4 tedy nemá již tlačítka se znaky (abeceda a číslice), proto pro zadávání textu v případě vyhledávání v knize, psaní poznámek a jakéhokoliv psaní textu musíte využít virtuální klávesnice. Tato klávesnice se zobrazí po stisknutí příslušného tlačítka obsahuje 5 záložek mezi kterými se můžete pohybovat pomocí tlačítek pro přechod na další nebo přechodí stránku knihy. K dispozici je možnost psaní mnoha znaků a nachází se zde i písmena s diakritikou, písmena s diakritikou, které používáme pouze v omezené míře a to jen znaky: á, é, í, š, ý, ň, ó, ú dále je mnoho speciálních znaků atd. Omezená nabídka znaků s diakritikou, ale nemá vůbec vliv na vyhledávání, protože jestliže zadáte slovo bez diakritiky tak stejně bude v knize nalezeno. Vždy když chcete napsat nějaké písmeno musíte na něj přejet vícesměrovým tlačítkem a posléze potvrdit jeho výběr prostřením tlačítkem, chcete-li se přesunou rychleji na vzdálenější znak stačí přidržet směrové tlačítko a kurzor se pohybuje rychleji.
Tento způsob psaní textu je určitě pomalejší než u staršího modelu Kindle 3 Keyboard ale je naprosto dostačující, jestli moc nepíšete poznámky, nevyhledáváte v textu a nebo nepíšete něco do webového prohlížeče. Já osobně jsem nikdy klávesnici moc nevyužil, spíš jen když jsem potřeboval provést základní nastavení WiFi sítě a nebo vyhledat.
Ukázka nabídky znaků s diakritikou
Uživatelský interface čtečky zůstal skoro identický se starším modelem, takže byste neměli mít sebemenší problém s přechodem na nový Kindle 4. A nováčci, kteří teprve o Kindle uvažují se opravdu nemají čeho bát, protože ovládat čtečku Kindle je naprosto jednoduchého a nemusíte být nějak moc znalý angličtiny.
O fous horší přepínání stránek
Bohužel nový model Kindle 4 má o fous horší ergonomii přepínání stránek oproti staršímu modelu Kindle 3 Keyboard. Je to způsobenou menší plochou tlačítek, jejich umístěním po bočních hranách čtečky a že kolem displeje je užší rámeček. Když držíte starší model Kindle 3 Keyboard, tak máte palec položený na rámečku na místě tlačítka, které je součástí plochy rámečku, takže ho můžete přirozeně stisknou. U novějšího modelu mát také tendenci mít palec položená na rámečku, ale bohužel tlačítka jsou na hraně, takže musíte spíše víc palec umístit do boku a díky tomu ztrácíte jistotu v držení čtečky v jedné ruce, protože ji držíte za menší plochu a ještě k tomu více zkosenou. Subjektivně se mi tedy drží čtečka lépe v levé ruce a mám větší pocit jistoty, že mi nevypadne protože mám čtečku více položenou na ruce, podotýkám že jsem pravák. Jak tlačítka vypadají se můžete podívat na fotografii níže. Je škoda že designeři v Amazon toto lépe nevyřešili a nezapustili tlačítka více do rámečku stejně tak jak je u předchozího modelu. Myslím si, ale že tato změna v ergonomii nebude dělat velký problém novým majitelům čtečky a současní majitelé staršího modelu si na to rychle zvyknou.
Displej nového modelu Kindle 4
E Ink displej, který je použit v novém Kindle 4 je identický s předchozím modelem Kindle 3 Keyboard, takže má rozlišení 800 x 600, 16 stupňů šedi. Vykreslení písma je nádherně ostré a není problém se čtením knih na ostrém slunci, jako tomu bylo doposud. Rychlost otáčení stránek je dle mého osobního testu identická s rychlostí u staršího modelu, příjemné je ale že při překreslení stránky nedochází tak znatelnému přebliknutí, to se projeví až při každé šesté stránce. Tato změna je opravdu příjemná při čtení, ale i u staršího modelu toto přeblikávání nebylo nějak omezující či otravné při čtení a čtenář si na něj rychle zvykne a později ho už ani nějak nevnímá.
Parametry nové čtečky Amazon Kindle 4
V této části recenze budete seznámeny s parametry nové čtečky Kindle 4 a jaké jsou rozdíly v parametrech mezi Kindle 4 a Kindle 3 Keyboard.
Nový Kindle 4 má menší paměť
Aby Kindle dokázal snížit výrobní náklady Kindle 4 a mohl ji nabídnout za pěknou cenu 109$ musel někde ušetřit. Proto nový model Kindle 4 má vnitřní paměť o velikosti 2GB což je o polovinu méně než starší model. Pro vaše knihy a dokumenty máte k dispozici 1,25 GB prostoru zbytek je rezervováno pro operační systém a další potřebné věci. Někomu by se mohlo zdát že 1,25GB je málo, ale my máme zkušenost takovou, že je to naprosto dostačující, běžná kniha má kolem 1,5 – 2 MB což znamená že se vám na čtečku vejde několik set, ve formátu PDF je to tedy méně protože je paměťově náročnější. Uživatelé si ale musí uvědomit, že tato čtečka je určena pro lidi kteří chtějí jen číst a nepotřebují mít na čtečce naráz mnoho knih, čtenáři klasických knih, také čtou pár knih naráz, tak proč by jich měl mít na čtečce tisíce.
Menší kapacita baterie Kindle 4
Další věcí kde Amazon šetřil, je kapacita baterie, starší model Kindle Keyboard má baterii o kapacitě 1750mAh nový skoro o polovinu méně a to 890mAh. Pro běžného uživatele to znamená, že nový model Kindle by měl vydržet kolem 1 měsíce bez nutností nabíjení za předpokladu, že nebudete používat připojení k bezdrátové síti WiFi.
Není možné poslouchat hudbu a…
Další důležitou věcí kde Amazon ušetřil je, že nový model Kindle 4 nemá již vstup pro jack a ani vestavěné repráčky, takže na novém Kindle 4 si neposlechnete hudbu v MP3, mluvené slovo, audio knihu a nebo si nemůžete nechat předčítat text v anglickém jazyce. Já jsem osobně nikdy v Kindle tyto funkce nevyužil a raději si poslechnu hudbu z iPhone, ale je možné že tyto funkce budou někomu chybět.
Pro jakou verzi čtečky Amazon Kindle se rozhodnout?
Na otázku jakou verzi čtečky Kindle bych vám doporučil není jednoduché odpovědět, zálež to jen na vašich prioritách, co od čtečky požadujete a jaký máte budget na její nákup.
- Jestliže chcete jen číst knihy a nepotřebujete mít možnost poslechu hudby, audio knih nebo nevyužijete předčítání anglických knih například při výuce jazyků volil bych koupi nového Kindle 4 za 109$, který je ještě k tomu dle mého subjektivního názoru hezčí a má především sympatičtější rozměry.
- Jestliže ale budete hodně často vyhledávat v knihách, psát poznámky, často budete surfovat na webových stránkách a chcete mít možnost audio výstupu a potřebujete mít více paměti pro vaše knihy a dokuementy kupte si Amazon Kindle Keyboard za 139$.
- Jestliže chcete mít k dispozici zdarma internet přes síť 3G tak si připlaťte a pořiďte si model Kindle 3 Keyboard s 3G modulem který je za 189$.
Co závěrem říct? Při koupi čtečky Amazon Kindle určitě nešlápnete vedle, všechny tři modely které zde byly zmíněné mají stejnou kvalitu E ink displeje což je přece u zařízení primárně určeného ke čtení knih ten nejdůležitější parametr, zpracování všech modelů je stejně kvalitní.
Kde nový Kindle 4 zakoupit?
Čtečku Amazon Kindle 4 bez klávesnice za 109$ si můžete objednat na Amazon zde. A nebo můžete využít naší asistenční služby, kdy vám čtečku zprostředkujeme z USA.
Komentáře (45)
Dobrý článek. Díky. Jsem již pevně rozhodnut pro Kindle 4 🙂
Díky moc za videorecenzi! Já osobně se teda těším na podrobnější představení Kindle Touch a zatím si ponechám svůj Kindle 3 respektive Kindle Keyboard.
Jen bych rád napsal, že video-recenze je příliš dlouhá a provázena pouze fotkami. Lepší forma je v předvádění funkcí na videu, zároveň s doprovodným komentářem, tak jako je to u videí na YouTube. Raději jsem si přečetl psanou recenzi než video. Video podle mě jedině ve formě tak jak jsem uvedl výše.
Já myslím, že je to věc názoru. Třeba já, když dočtu, tak si rád nějakou MP3 poslechnu. A také mi chodí nějaké časopisy a manuály v PDF a ty také něco zaberou, takže 1Gb je málo. ( bez MP3 je to samozřejmě až až ). Jinak, když sem ležel v nemocnici, tak jsem využil i www prohlížeč a celkem pohodlně jsem odepisoval na maily, právě díky dobré klávesnici, takže já si na Kindle Keyboard nemohu stěžovat.
Dobrý den, děkuji Vám za pěknou recenzi. Co se týče mého názoru na tuto čtečku, tak si myslím, že je to velmi povedený model a určitě si najde své misto a své přiznivce z řad čtenářu. Absence přehrávání hudby zamrzí, ale vzhledem k nevalné kvalitě u předchozích modelů a poměrně významně zvýšené spotřebě při použití není úplně potřeba. Předčítání je věcí názoru, osobně jsem to párkrát použil, ale dokázal bych se bez toho obejít. Paměť je vzhledem k absenci přehrávání hudby IMHO dostačující. Co mě na čtečce opravdu mrzí je baterie. Toto považuji za velké mínus zejména v případě, že uvěžujete o tom, že budete občas číst v noci a používat lampičku v obalu. Osobně ji nepoužívám, takže bych se dokázal i s touto věcí vypořádat. Kažopádně se spíš těším na druhého zástupce a taky na již avizovaný FIRE, který si myslím je nejzajímavějším produktem poslední doby.
Marek:
Určitě je to otázka potřeb uživatele. Jak jsme již zmínili v článku, otázka je co uživatel od čtečky potřebuje. Velkou výhodou je, že amazon má dostatečnou nabídku modelů čteček el. knih, takže si každý přijde na své.
Kdo chce jen číst stačí Kindle bez klávesnice, kdo chce mít internet zdarma tak si koupi Kindle Keyboard s 3G, atd..
Na Kindle Fire jsme také zvědaví ale myslíme si, že je to produkt převážně pro USA trh a jiné, spíš je určený pro cloud a naši si ho moc neužijí kvůli filmům, hudbě atd.
Pro čtení knih stačí čtečka.
myslim ze oproti kindle 3 je to krok spat.
chyba tts, mp3, klavesnica, mensi disk.
ano je mensia ale uz aj K3 bol niekedy problem pohodlne chytit.
Zdravim. Chtěl jsem se zeptat na tu virt. klávesnici. Uvádíte, že obsahuje diakritiku – obsahuje tedy kompletní českou diakritiku? ú ů ě š č ř ž ý á í é
Jinak se mi 4 moc líbí. Mamka asi bude mít dárek k vánocům
Chyba v text. Píšete že o 2mm ztloustl, ale ztloustl pouze o 0,2mm 😉
Jinak pěkný článek.
Děkujeme za upozornění již jsme to opravili v článku.
HONZA: Co se týče diakritiky, tak jsme se přehlédli a virtuální klávesnice neobsahuje kompletní českou diakritiku, do článku jsme přidali fotku se znaky které obsahuje i výčet.
Na vyhledávání v knihách to nemá ale vliv protože jestliže zadáte hledat slovo bez diakritiky tak bude nalezeno v knize i přesto že se vyskytuje s diakritikou.
U psaní poznámek atd. už je to horší prostě nebudete schopni psát slova s diakritikou. Stejně si myslíme, že by to bylo dost nepohodlné protože by bylo nutné přepínat mezi záložkami se znaky.
Fotka klávesnice s diakritikou je jednoznačná a jasná. Ale když už tedy vypisujete výčet znaků s diakritikou nějak vám uniklo – ň ó ú 😉
Honzo my jsme snad po včerejším burčáku mírně oslepli, doplníme díky .-)
WOW, to video … úplně jsem si vzpomněl na má studentská léta a jednoho přednášejícího, který přišel v 7:30 na přednášku, kterou měl začít v 7:00, v sobě už páté kafe, rozcuchaný, kruhy pod očima a začal mluvit úplně, ALE ÚPLNĚ, stejným znuděným „tady mě máte a sežerte si mě“ způsobem. Za vyvolání téhle sentimentální vzpomínky +1000. 😀
Jinak fajn recenze. Jsem trochu zklamaný, že nedošlo k žádnému vylepšení kontrastu displeje a ani zlepšení operačního systému. Ke štěstí by mi stačila nějaká hodně výrazná „fajfka“ označující přečtené knihy a možnost je vyfiltrovat z výběru. Kindle 4 jsem objednal jednomu zákazníkovi, takže se nemůžu dočkat, až si s ním vyhraju.
Ještě je celkem škoda nedostupnost oficiálních pouzder (hlavně toho s tou lampičkou).
A jak je to prosím s čestinou, respektive s českými knihami a diakritikou? Je třeba něco dohrávat?
Dan: Tato otázka se opakuje dost často, tak snad pro všechny a na věky .-)
Jakákoliv čtečka Amazon Kindle 4, Kindle Keyboard, Kindle DX atd. zobrazuje bez problému české knihy, články a prostě veškerý text s českou diakritikou. Takže není se čeho bát.
Jiří: Díky to srovnání vážně potěší, asi jdu hned recenzi přetočit .-) Tato byla několikrát přetáčena kvůli různým FAIL během natáčení a rýma také moc nepomohla.
Zkusíme zajistit Horst Fuxe pro recenzi .-)
Rád bych ještě doplnil, že kromě menší paměti pro ukládání dat má Kindle 4 také menší operační paměť což v kombinaci s absencí klávesnice znemožňuje použití některých aplikací, které díky tomu na Kindle 4 nejdou spustit. – Jen pro doplnění rozdílů proti Kindle 3.
Mě asi nejvíc mrzí, že ani nové čtečky neumí chráněná PDF. Rád bych si tu v ČR i nějaké knihy koupil, ale mám smůlu.
A co se týče toho displeje. Tipnul bych si možná o něco horší kontrast, protože jak je na videu vidět ten rozdíl mezi Kindle 3 a Kindle 4, tak (ale spíš tipuju tedy) to vypadá, že Kindle 3 dělá uplný refresh mezi každou stránkou a proto to černé probliknutí, zatímco Kindle 4 to udělá jen tak zhruba každou 58tou stránku (na tom videu je to černé probliknutí taky v nějakém pravidelném intervalu vidět).
Mohli byste se na to podívat, jestli náhodou nezůstváají na displeji nějací „duši“ po třetím nebo čtvrtkém otočení?
Jerry:
Píšeme o tom v článku, že každá 6 stránka problikne tedy udělá se úplný refresh to platí u Kindle 4. Na displeji nezůstávají duchové a kontrast je naprosto skvělý a stejně tak dobrý jako u Kindle 3.
Video není moc kvalitní, takže zkresluje.
Tak jsem si dneska s novým Kindlem hrál a po stránce designu je opravdu velice hezký. Z psaní na virtuální klávesnici jsem sice až tak odvázaný nebyl, ale tomu kdo si nedělá poznámky a nepoužívá často funkci hledání, klávesnice chybět nebude. Kdybych kupoval Kindle teďm tak bych si asi taky koupil model bez klávesnice, nebo bych možná sáhl po Kindle Touch.
Bohužel mizerný management knihovny a nedopracovaný systém kolekcí prostě saje. Nechápu, proč už s tím někdo v Amazonu něco neudělal? Proč se musím drbat levou nohou za pravým uchem a řešit třídění do kolekcí ručně, nebo se babrat s Calibre a pak restartovat čtečku? Proč nestačí udělat v Kindlu adresář, který by odpovídal kolekci? A proč mi Kindle nedokáže zagregovat obsah podle autora a plný seznam jeho knih zobrazit teprve až po jeho explicitním zvolení? A proč do p…le stále zůstává ten stupidní „progress bar“ v seznamu knih. Rozeznat tučnou tečku od té normální mám problém já a co teprve pak postarší pán a paní, kterým jsem dneska čtečku zprovozňoval? O nemožnosti vypnout okraje stránky u PDF dokumentů ani nemluvím. Nejsou to zásadní chyby, které by bránily čtení, ale kdyby je někdo opravil, tak bych skákal do stropu radostí.
Recenze pěkná, jen mi není zřejmé, proč uvádíte cenu 109$, když Amazone prodává toto zařízení za 79$ Jedná-li se o cenu s poštovným, pak by bylo vhodné o patřičnou sumu navýšit i cenu Kindle 3, takhle je to poněkud nevyrovnané. Další nepřesnost vidím v označení, číslovka „4“ se v názvu nikde nevyskytuje z jednoduchého důvodu – nejedná se totiž o nástupce Kindle 3, ale spíš o jednodušší a levnější model, který se letos objevil společně s dotekovou verzí Kindle Touch (99$)…
Prokop: Kindle za 79$ je verze s reklamou, která se do non US oficiálně nedováží.
Kindle 4 asi proto, že se to lépe rozlišuje…aspoň pro někoho, kdo o těchto čtečkách nemá přehled.
Aha, té zvýhodněné ceny kvůli reklamě jsem si nevšiml, díky za vysvětlení!
ad Jiří Napsal 23:22 / 6. 10. 2011
Jirko s adresáři a příšerným menu máš samozřejmě pravdu. Rozhodoval jsem se koupit Hanlina, který je na tohle perferktní, ale vymazlený design a tvar, který lépe padne do ruky + pro mne zbytečná klávesnice u Hanlina nakonec rozhodla pro Kindle 4. Samozřejmě s databází knih se v Kindle můžu rozloučit, prostě počítám s tím, že tam budu mít maximálně 10 knížek a budu postupně cca 1x za měsíc mazat a dohrávat pro přehlednost. Jinak s PDF soubory mají problémy podle mě všechny čtečky.
Nechám si velice rád svůj Kindle 3 ..Tato novinka se mě vůbec nelíbí ….A nelíbí se mě ani vzhledově ,a nepokládám čtečku za krásnou jak autor recenze
Pokud porovnam Kindle 3 a Kindle 4, tak je 4ka prijemnejsi ctecka knih. Mensi rozmery i vaha je proste znat a dobre se to drzi v jedne ruce. Klavesnice trochu chybi, ale nastesti se da vetsina veci udelat z PC. Calibre 4ku zna tam je to taky bez problemu. No a reklama u dotovane verze se mi po odmazani jednoho adresare uz take neukazuje.
Dobrý den,
Uvažuji o koupi Kindle. Chtěla bych se zeptat, zda umí zobrazit soubor PDF, který je ve formátu jako obrázek. Nevím, jestli to píšu správně, no prostě zda to umí zobrazit oskenovanou knihu uloženou jako PDF.
Děkuji za odpověď.
Čtečka zobrazí všechny PDF, jen písmo bude menší, jak jsem to měl vždy u Kindle 3, proto asi bude potřeba zoomovat nebo přetočit obrazovku.
Dekuji za recenzi, moc mi pomohla ve vyberu. Chci se optat, jestli je mozno do teto ctecky koupit elektronickou verzi knihy, ruzna knihkuoectvi rozsiruji sve nabidky i o tyto knihy, jsou tedy urceny i pro tuto ctecku?
Seženu na kindle 4 návod v češtině?
Všechny knihy které jsem ve formátu pdb do Kindle 4 zatím poslal ( mám 14 dní) zobrazují místo písmene č – opačné é, místo písmene ř -jakési divné o, písmeno ě je jako opačné í . Je to normální,nebo se s tím dá něco dělat ? R.
Zkuste se podívat na toto: http://www.pina.cz/2011/03/06/amazon-kindle-3-prevod-pdb-do-mobi/
Dík. Ve společném nastavení Calibre jsem změnil z 1252 na 1250. Další 3 knihy jsou čitelné bez původních překlepů. R.
Jaké formáty knih Kidle 4 umí přečíst? Pokud stáhnu pdf,tak v pohodě,pokud stáhnu zip nebo rar,tak se mi tam vůbec neukážou. Potřebuji radu pro naprostého začátečníka.Díky
Dobrý den, zip ani rar nejsou formáty pro el. knihy! Jedná se o komprimované dokumenty, které je nutné nejdříve rozbalit a potom dostanete dokumenty které obsahují. Pro rozbalení těchto balíčků si stáhněte nějaký program z této nabídky: http://www.stahuj.centrum.cz/?g%5Bs%5D=zip
Super.Díky.Zip se mi už podařilo rozbalit a stáhnout,ale rar ne. To si musím nainstalovat další program?
Paní Andreo zkuste použít vyhledávač většinou najde odpověď na otázky, například: http://www.google.cz/search?gcx=c&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=jak+rozbalit+rar uvidíte sama že nakonec dokážete rar rozbalit a budete mít velkou radost. Snad se vám to podaří, nebojte bude to podobné jako rozbalit zip.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Koupil jsem si novou čtečku knih Kindle 4, ale když převádím knihu ve formátu txt do mobi a nahraju ji no čtečky,tak se mi nezobrazují znaky jako ž,š… atd. tak nevím jak to vyřešit. Jestli není problém třeba u kodování vstupních znaků Děkuji za odpověď 🙂 (vše převádím v calibre)
Dobrý den,
ano problém bude v kódování, zkuste soubor uložit v jiné znakové sadě například UTF-8. TXT nahráváte surové do čtečky nebo převádíte přes Kindle email nebo program Calibre?
Dobrý den,
uvažuji o koupi elektronické čtečky, po všem možném zkoumání a zkoušení, se rozhoduji mezi třemi Pocket book pro 602, Kindle 3 Keyboard nebo Kindle 4, jde mi především o to, aby se tam dali číst knihy, pro Pocket book mluví to, že jsem měla možnost si ho půjčit a vyzkoušet a že vím, že PDF (nemyslím naskenované, i když i ty někdy dobře zobrazí) zobrazuje dobře. Nemohla bych Vám třeba poslat dva typy dokumentů v PDF, které mám ozkoušené, že byste je zkusili v Kindle 3 a 4 a nafotili, abych měla představu, jestli se to v Kindle zobrazí dobře? Byli byste moje záchrana, protože se pořád nemůžu rozhodnout a člověk nechce kupovat, když nemá jistotu, že to co potřebuje se mu zobraz dobře 🙂
Velice děkuji za odpověď
Dobrý den, na Vašich stránkách jsem si všiml asistenční služby, kterou nabízíte při koupi Kindle 3 s cenou 3333,- Nenašel jsem však zda tuto službu nabízíte i pro Kindel 4 a s jako cenou. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, zprostředkování Kindle 4 nabízíme ale nyní již do 24. 12. nestíháme. V menu naleznete odkaz na formulář k asistenční službě.
Dobrý den.
O čtečkách nevím zhola nic. Dozvěděl jsem se o nich před 14ti dny a zvažuji koupi. Něco jsem si přečetl, ale už mi z toho jde hlava kolem. Prosím o radu.
Nemůžu se rozhodnout mezi kindle 3 a kindle 4. Vím, že si budu dělat poznámky k textu, ale pokud je možné u kindle 4 tyto poznámky vložit a zpravovat přez PC, je rozodnuto. Tuto informaci jsem ale zatím nikde nezjistil.
Dále nevím, jak je to s výběrem slov? Pokud dám vyhledat slovo, bude označeno jen v textu a nebo čtečka udělá jakýsi výběr všech míst, kde se toto slovo nalézá a je po té možno otevřít knihu přímo v tomto místě?
A poslední dotaz.
Je možné „skočit“ doprostřed knihy a pak třeba zpět na začátek, nebo lze pouze listovat jen list po listu? Nemyslím tím záložky…
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Pavel
Ako študentka potrebujem čítať dokumenty v pdf. Je pravda, že väčší formát, napr. Kindle DX je na súbory pdf lepší? Alebo inak povedané, ak zväčším písmo v čítačke, zhorší sa kvalita jeho čitateľnosti?
Podporuje Kindle 4 aj slovenčinu?
a je normální že při rozbalení jsem ho dal nabíjet. A bavil jsem se sním a jak jsem ho vytáhl z nabíjeni asi tak po 6 hod. tak baterka byla cela ale po chvilce mi trošku ubyla taky jakoby růžek.